Kolagen peptid 250 g

Collagen peptide powder, jedinečný peptidový kolagen s acerolou a acaí. Ovocné složky zajišťují denní dávku vitamínu C a antioxidační procesy v těle, které celkově omlazují. Kolagen funguje pro tělo jako opora, pro pleť jako výplň. Pouhých 2,5 gramů speciálně upraveného peptidového kolagenu denně, vám zlepší kvalitu života, zvýší sebevědomí a zlepší vaši vitalitu.

Dostupnost Skladem
Kód: 53
1 190 Kč
Kolagen peptid 250 g
koloagen
Novinka
Jednoduché rozhraní
Jednoduché rozhraní
pro snadný a pohodlný nákup
Doprava ZDARMA
Doprava ZDARMA
při nákupu nad 2000 Kč
Rychlé doručení
Rychlé odeslání zboží
odesíláme do 3 dnů
Široký výběr produktů
Široký výběr produktů
nemusíte tak hledat jinde

Collagen peptide powder MOONA

Collagen peptide powder MOONA je kolagenní peptidový instantní nápoj s acerolou a acaí. Přidané ovocné složky zajišťují pokrytí denní dávky vitamínu C a antioxidantů, napomáhají vstřebatelnosti kolagenu a celkovému omlazení organismu.  Kolagen funguje pro tělo jako opora, pro pleť jako výplň. Napomáhá zpevňovat hluboké vrstvy tkání a svalů, vypínat je. Nízkomolekulární peptidy Collagen peptide powder MOONA jsou okamžitě rozpustné i ve studené vodě a mají vynikající vstřebatelnost. Díky nízké molekulární hmotnosti  je tělo využije bez zbytku. Kolagenní peptidy podpoří v těle novotvorbu kolagenu.

A navíc tento nápoj báječně chutná.  Lehounce chutná po příbuzných borůvek acai berry a je lehounce nakyslý díky přidané acerole.

S každou dávkou Collagen peptide powder získáte nejen potřebný kolagen, ale i denní dávku vitamínu C a velké množství antioxidantů. KOLAGENNÍ PEPTIDY ZLEPŠUJÍ KVALITU ŽIVOTA.

Dobrou chuť :).

 

Co je to kolagen?

Kolagen je bílkovina nejvíce rozšířená v lidském těle. Je to takový základní kámen pro stavbu kostí, svalů, šlach, vazů a kůže.  Od 25. roku se však jeho produkce v těle začíná snižovat. Přibližně kolem čtyřicítky pak stav kolagenu klesá rychleji, než ho tělo dokáže vyprodukovat. První známky poklesu jsou pak vidět nejvíce na kůži. Pokožka začíná ztrácet svou pružnost, elasticitu, začíná být lehce ochablá a vytváří první jemné vrásky. Nedostatek kolagenu však můžeme v lidském těle vnímat i jako častější či chronický výskyt bolestí svalů a kloubů, únavu či pomalé hojení ran a oděrek. Dalším projevem nedostatku kolagenu je padání vlasů a lámavost nehtů.

Co vše může kolagen v těle ovlivňovat?

Dnes již víme, že dostatek kolagenu dává tělu vše žádoucí. Jeho hlavní funkcí je působit jako pojivo buněk v těle, což znamená, že je důležitým prvkem pro výživu kostí, kloubů, zubů, regeneraci tkání a revitalizaci vlasů a pokožky.  Proces úbytku kolagenu je možné zpomalit konzumací potravin, které přirozenou tvorbu kolagenu podporují, nebo přidáním kolagenových doplňků.

Rádi bychom Vám napsali, co všechno by pro Vás mohl kolagen ve formě potravinového doplňku  udělat, ale:

Dle současné legislativy EU u bylinek,  bylinných produktů, potravin a doplňků stravy nesmíme uvádět podrobnější informace, které by v nás mohly vzbudit dojem zlepšení zdravotního nebo léčebného účinku bylin a ostatních potravin či doplňků – byť se ony bylinky používají stovky let a pomohly miliónům lidí. Nesmíme již uvádět ani vědeckými výzkumy prokázané účinky těchto složek, pokud se nejedná o farmaceutickou firmou registrovaný lék.  Připojujeme tedy pouhá konstatování, v čem by kolagen mohl být tělu nápomocen.

Kolagen jako potravinový doplněk by mohl napomáhat lidskému tělu:

  • podporovat správnou funkci kloubů a zmírňovat jejich bolest
  • zvyšovat elasticitu pokožky a zpomalovat proces stárnutí, napomáhat mírnit akné
  • zlepšovat kondici střev, příznivě ovlivňovat hladinu cholesterolu
  • detoxikovat tělo a napomáhat ovlivňovat správnou funkci jater
  • pozitivně ovlivňovat pevnost nehtů a růst vlasů
  • budovat svaly a spalovat tuk
  • zlepšovat funkci paměti
A jaký kolagen jsme pro vás vybrali do našeho produktu jako nejlepší?

Podrobné vysvětlení celé problematiky kolagenů jsme si dovolili vám popsat v našem blogu v článku KOLAGEN, pomocník nebo jen módní záležitost? 

V krátkosti můžeme shrnout výjimečnost produktu.

Námi využívaný bioaktivní kolagenový protein VERISOL® (registrovaná ochranná známka) s upravenou strukturou německé společnosti GELITA  AG (kolagen, jehož molekulární hmotnost je oproti želatině několika násobně menší) způsobí v organismu navození – orální toleranci. Kolagen dodáme do organismu v malých dávkách. Ty se dostanou do kontaktu s lymfatickými tkáněmi ve střevech, aktivují je a podpoří novotvorbu vlastního kolagenu.

Jak se dosáhlo malé molekulové hmotnosti a tedy lepší průchodnosti do organismu?

Kolagenní peptidy VERISOL® (hovězí hydrolyzát speciálně upravený pro téměř bezezbytkovou vstřebatelnost lidským organismem) jsou získávány specifickou enzymatickou hydrolýzou přírodního kolagenu pomocí enzymu kolagenázy. Jejich molekulová hmotnost je stokrát menší,  přibližně 3.000 Da. Výsledný kolagenní hydrolyzát,  resp. kolagenní peptidy, má stejné aminokyselinové složení jako původní nativní kolagen a obsahuje obzvláště vysoké koncentrace pro kolagen specifických aminokyselin prolinu, glycinu a 4-hydroxyprolinu.

Patentovaný proces enzymatické hydrolýzy umožňuje vznik nízkomolekulárních peptidů, které jsou okamžitě rozpustné i ve studené vodě a mají vynikající vstřebatelnost.  Jejich molekulová hmotnost je definovaná a pokaždé stejná, tím je zaručena jejich dobrá vstřebatelnost. Doporučená denní dávka kolagenních peptidů VERISOL® je 2,5 g.

Energetická hodnota 100 g

 

1.522 kJ/364 kcal

4 g

 

60 kJ/ 14 kcal

Tuky 1,6 g 0,065 g
 – z toho nasycené mastné kyseliny 0,9 g 0,036 g
Sacharidy 16,4 g 0,655 g
 – z toho cukry 1,7 g 0,066 g
Bílkoviny 70,6 g 2,823 g
Sůl 0,37 g 0,01 g
Vitamín C 2.340 mg* 93,6 mg*
Antioxidanty (Polyfenoly) 540 mg 21,6 mg

* Doporučená denní dávka vitamínu C je 80 mg.